wtorek, 19 lipca 2022

Poszukiwani w rękach policjantów

Trzej poszukiwani, który ukrywali się przed organami ścigania, dzięki skutecznym interwencjom wpadli w ręce policjantów. Dwaj trafili do zakładu karnego, gdzie odbywać będą zasądzoną karę pozbawienia wolności. Trzeci po wpłacaniu zaległej grzywny uniknie więziennej celi.

15 lipca 2022 roku przed godziną 17.00 policjanci z sieradzkiej patrolówki zostali skierowani na miejsce awantury domowej. Według zgłoszenia doszło do nieporozumień między 26-latkiem a członkami jego rodziny. Mężczyzna od kilku dni wszczynał kłótnie i zachowywał się agresywne wobec domowników. Kiedy najbliżsi zawiadomili policję, 24-latek uciekł z posesji. Sprawdzając pobliski teren mundurowi zauważyli mężczyznę, który rysopisem przypominał znanego im 24-latka. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekinier przeskakiwał przez kolejne ogrodzenia sąsiadujących ze sobą posesji. Na jednej z nich schował się pod przyczepką samochodową. Policjanci szybko go wytropili. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili 24-latka, poznali powód jego ucieczki. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu oraz ustalenia miejsca pobytu.

Kolejna interwencja, której efektem było zatrzymanie poszukiwanego, miała miejsce 16 lipca 2022 roku około godziny 20.00. Dyżurny skierował policjantów do jednego z marketów, gdzie został ujęty sprawca kradzieży słuchawek. Złodziej schował towar do kieszeni i przekroczył linię kas nie płacąc za niego. Interweniujący policjanci sprawdzili jego dane. Sprawcą był 33-letni mieszkaniec Sieradza. Za kradzież został ukarany mandatem. Jednak mandat to nie jedyna konsekwencja dla 33-latka, ponieważ najbliższe dni spędzi za kratkami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności oraz ustalenia miejsca pobytu. Obydwaj mężczyźni ukrywający się przed organami ścigania chcieli uniknąć więzienia. Dzięki działaniom policjantów trafili do zakładu karnego.

Dzięki czujności policjantów z sieradzkiej drogówki zatrzymany został kolejny poszukiwany mężczyzna. 23-latek z Sieradza wpadł przez brak pasów bezpieczeństwa. 17 lipca 2022 roku przed godziną 13.00 na ulicy Bohaterów Września policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W policyjnych bazach 23-latek figurował jako poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. 23-latek błyskawicznie uregulował ciążące na nim zobowiązanie, dzięki czemu uniknął więziennej celi. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz