piątek, 8 lipca 2022

Sieradzcy policjanci w porę wyeliminowali niesprawny autokar

W trosce o bezpieczny przejazd dzieci na obóz letni policjanci sieradzkiej drogówki nie dopuścili do dalszej jazdy niesprawny autokar. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dzięki wnikliwej kontroli, nie doszło do narażenia na niebezpieczeństwo zarówno dzieci jak i innych uczestników ruchu.

 W ramach trwających działań ”Bezpieczne wakacje” priorytetem dla policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym najmłodszym. Okres letni sprzyja wyjazdom dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. 

Policjanci ruchu drogowego systematycznie kontrolują autokary, które transportują uczestników wyjazdów. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. 

Dzięki wnikliwej kontroli jednego z autobusów, którym dzieci miały jechać na obóz, policjanci sieradzkiej drogówki ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu.

Autobus miał niesprawny układ kierowniczy oraz zespół napędowy silnika. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. 

Wzorem lat ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. 

Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. 

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. 

Kontrolę taką może zgłosić organizator, rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. 

Pamiętajmy również o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Bezpieczeństwo na drodze w okresie wakacyjnym jest priorytetem, dlatego zadbajmy o to, aby korzystać z w pełni sprawnych środków transportu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz