piątek, 1 lipca 2022

Złodziej sklepowy szybko wpadł w ręce policjantów

Kilkanaście minut potrzebowali warciańscy policjanci, aby zatrzymać sprawcę kradzieży pieniędzy z jednego ze sklepów spożywczych. Złodziej to 37–letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kilkaset złotych. Odzyskane pieniądze powrócą do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

28 czerwca 2022 roku około godziny 17.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w z jednym ze sklepów spożywczych w Warcie. 

Jak relacjonowali sprzedawcy, mężczyzna wszedł do placówki handlowej i zaczął się nerwowo zachowywać, krzyczał używając wulgarnych słów. W pewnej chwili sięgnął za ladę sklepową i wyciągnął z kasy pieniądze. 

Ekspedientka z właścicielem wypchnęli złodzieja na zewnątrz i powiadomili policję. Sprawca uciekł przed przyjazdem mundurowych. 

Zgłaszający podali jego dokładny rysopis. Policjanci natychmiast sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu złodzieja. 

Kilkanaście minut później w pobliżu rynku zobaczyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. 

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Został on również rozpoznamy przez pokrzywdzonego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego. 

W rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży pieniędzy. W czasie przeszukania policjanci znaleźli w jego odzieży kilkaset złotych. 

Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, jednak odmówił poddania się badania alkomatem. 37-latek trafił do policyjnej celi. 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przez policjantów pieniądze powrócą do właściciela. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz