piątek, 1 lipca 2022

Kapitalny remont mostu wantowego wydłuży się !

Po wykonaniu badań technicznych most wantowy w Sieradzu będzie udostępniony dla mieszkańców.

Kapitalny remont sieradzkiego mostu, pierwszy od ponad 40 lat jego istnienia, to jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji prowadzonych w Sieradzu w ostatnich latach. W jej  ramach firma Strabag miała do wykonania m.in. wymianę lin nośnych, demontaż balustrad i montaż nowych, wymianę stopni schodowych i spoczników na nowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni,  oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne lokalnych ognisk korozji konstrukcji stalowej a także oczyszczenie i zabezpieczenie podpór. Całość inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Prace, które pierwotnie miały zakończyć się do końca czerwca, niestety będą przedłużone ze względu na dodatkowe zadania, które wystąpiły na końcówce realizacji, a są niezależne zarówno od inwestora, jak i wykonawcy. Stąd właśnie konieczność przedłużenia inwestycji, która zakończy się 18 lipca.

Dojście do plaży przez most wantowy będzie możliwe od przyszłego weekendu, po wykonaniu badań technicznych. Do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa apelujemy o nie wchodzenie na most. Na sieradzką plażę można dostać się poprzez kładkę dla pieszych na moście kolejowym.10 komentarzy:

 1. "dodatkowe zadania, które wystąpiły na końcówce realizacji, a są niezależne zarówno od inwestora, jak i wykonawcy" co oni pier...ą. Przyczyną tu jest ewidentnie mało pracowników na moście, może 5 osób maksymalnie. Ten most powinien być skończony najpóźniej w maju. Żarty jakieś. Myślę że tą sprawą powinna się zająć prokuratura i to koniecznie nie z Sieradza!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasa się zgadza, o co chodzi ??? :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 3. upał sprzyja robieniu lodów yyyyyyy mostu :P

  OdpowiedzUsuń
 4. dzisiaj piątek, to od jutra tłumy na moście :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sobie prezyden osiewała robi jaja z mieszkańców Sieradza, wakacje, zrobione kąpielisko tylko nie wolno z niego korzystać, ciekawe kto dostał w łapę aby tak to wyglądało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie prezydent tylko firma, która sobie przytuliła kasę. Mają opóźnienie a tu dwie osoby na moście pracują. Nosz k....a !!!

   Usuń
 6. Normalnie tłumy robotników na moście, prace wre !!! Dwóch ich jest tylko ???

  OdpowiedzUsuń
 7. PROKURATOR sam od siebie nie chce wszcząć postępowania dlaczego 3 osoby naprawiają most za 2,5 mln zł ???

  OdpowiedzUsuń
 8. widać nasz prezydent ma inne zajęcia niż rzetelnie ogłaszać przetargi i je rozstrzygać, przecież on nie chodzi na plaże, stać go na to aby pojechać sobie na jakiś urlop, abo przejechać jakaś staruszkę i uciec z miejsca wypadku

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam specjalistów którzy wiedzą jak się naprawia taki most. To kaski na łeb i do roboty - im was będzie więcej, tym szybciej pójdzie podobno

  OdpowiedzUsuń