wtorek, 27 września 2022

Kierowca był pijany i poszukiwany, a pasażerka posiadała narkotyki

Nieoczekiwany finał miała kontrola drogowa citroena na ulicy Mickiewicza w Sieradzu. 27-letni kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu i jechał bez uprawnień. Ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Podróżująca z nim 19-letnia pasażerka posiadała przy sobie narkotyki. Mężczyzna trafił już za kratki. Za popełnione przestępstwa obydwoje poniosą surowe konsekwencje.

27 sierpnia 2022 roku przed godziną 8.00 policjanci sieradzkiej patrolówki na ulicy Mickiewicza zatrzymali do kontroli osobowego citroena. 

Już po chwili rozmowy mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Od początku interwencji mężczyzna ten był nerwowy i agresywny. Próbował nawet uciekać, jednak został szybko obezwładniony przez policjantów. 

Wynik sprawdzenia w policyjnych bazach zdradził powód jego zachowania. Okazało się, że 27-letni sieradzanin jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast badanie alkomatem wskazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania. 

Ponadto samochód , którym jechał miał pękniętą przednią szybę. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem karnym. Razem z 27-latkiem podróżowały jeszcze cztery osoby, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy również  byli pod działaniem alkoholu. 

W wyniku kontroli jednej z pasażerek, 19-letniej mieszkanki Sieradza, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające oraz wagę elektroniczną. 23 torebki foliowe z białym proszkiem kobieta ukrywała w bieliźnie, kieszeniach oraz w opakowaniu po chusteczkach. 

27-latek oraz jego 19-letnia znajoma zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że było to ponad 23 gramy metamfetaminy. 

Kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 27-latek trafił już do zakładu karnego i najbliższe dni spędzi za kratkami. 

Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień. 

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Źródło KPP Sieradz.

Przypominamy po raz kolejny, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Pamiętajmy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie może być tragiczne w skutkach. Oprócz konsekwencji prawnych, zwiększa ryzyko występowania śmiertelnych zagrożeń na drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz