środa, 28 września 2022

Nawiercili zbiorniki aby ukraść paliwo

Zaledwie kilku godzin potrzebowali złoczewscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawców uszkodzenia zbiorników w ciężarówce i usiłowania kradzieży oleju napędowego oraz płynu hydraulicznego. 21 i 27-letni mieszkańcy powiatu wieruszowskiego usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

26 września 2022 roku około godziny 3.00 w nocy Komisariat Policji w Złoczewie został powiadomiony o próbie kradzieży oleju napędowego i płynu hydraulicznego z ciężarówki zaparkowanej na posesji w miejscowości Klonowa. 

Sprawcy nawiercili zbiorniki i za pomocą wężyka wypuścili paliwo oraz płyn hydrauliczny do plastikowych pojemników. Właściciel spłoszył dwie osoby, które uciekły porzucając pojemniki z paliwem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 10 000 złotych.

Skierowani na miejsce policjanci w pobliżu posesji ujawnili dostawczego peugeota. W samochodzie było kilka pojemników z paliwem oraz wiertarki, które zostały zabezpieczone przez policjantów. 

Złoczewscy policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin wpadli na trop sprawców. Zebrane materiały wskazywały, że związek ze sprawą może mieć 21-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. 

Wytypowanego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania, w budynku gospodarczym funkcjonariusze znaleźli ukryte ubranie, które miało intensywny zapach paliwa. 

W rozmowie z policjantami 21-latek przyznał się do próby kradzieży oleju napędowego i płynu hydraulicznego. Stróże prawa ustalili, że jego wspólnikiem był 27-latek zamieszkujący w pobliskiej miejscowości również na terenie powiatu wieruszowskiego.

 Obaj zatrzymani wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Tym razem usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz