wtorek, 13 września 2022

Nowe motocykle dla policjantów sieradzkiej drogówki

Policjanci sieradzkiej drogówki zostali wyposażeni w dwa nowoczesne policyjne motocykle BMW R 1250 RT. Nowe pojazdy w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach. Zakup motocykli zrealizowany był ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Na drogi powiatu sieradzkiego wyjechały nowoczesne policyjne motocykle w nowej kolorystyce wzbogaconej o jaskrawą barwę żółtą. 

Mowa tu o BMW R 1250 RT, które zasilane są 2-cylindrowym, czterosuwowym silnikiem typu bokser o pojemności 1254 cm3 generujący moc 136 KM i moment obrotowy 143 Nm. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. 

Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Motocykle posiadają także wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. 

Wszystko to sprawia, że nowe motocykle będą niezwykle skutecznym narzędziem do przemieszczania się, szczególnie w miejsca o dużym natężeniu ruchu. Pozwolą na szybkie dotarcie na miejsce interwencji, zdarzeń drogowych, gdzie często mamy do czynienia np. z zakorkowanymi ulicami bądź autostradą. 

Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. 

Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz