piątek, 23 września 2022

Traktorzysta miał ponad 4 promile alkoholu. Apelujemy o rozsądek!

W ostatnich dniach zostali wyeliminowani z ruchu dwaj kolejni nietrzeźwi kierowcy, którzy dodatkowo złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Traktorzysta miał w organizmie ponad 4,2 promila, a kierujący volkswagenem 2,6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

20 września 2022 roku po godzinie 19.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Cienia w gminie Błaszki traktorzysta wjechał do rowu. Na miejsce skierowany został partol błaszkowskich policjantów, którzy ujawnili w rowie przewrócony ciągnik. Wygląd traktorzysty jednoznacznie wskazywał, że jest nietrzeźwy. Potwierdziło to badanie alkomatem. 48-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie 4,2 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów sieradzkiej drogówki 22 września 2022 roku po godzinie 15.00 na ulicy Modrzewiowej w Sieradzu. 48-letni sieradzanin kierujący volkswagenem  miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ponadto wsiadł za kierownicę mimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Powadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.  Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz