piątek, 21 października 2022

Wysypisko w Bartochowie czy to chemiczna bomba z opóźnionym zapłonem? AKTUALIZACJA

Wracamy do tematu nieczynnego wysypiska odpadów komunalnych w Bartochowie w gminie Warta, które zgodnie z decyzją starosty sieradzkiego z dnia 21 lipca 2022 ma być poddane rekultywacji.

Po raz kolejny na miejscu zjawili się policjanci i prokurator czy inspektorzy WIOŚ, byli również mieszkańcy wsi Bartochów i przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Warta. 

W środę 19 października po raz kolejny mieszkańcy interweniowali u władz gmin i służby odpowiedzialnych za ochronę środowiska, kliknij, aby wysłuchać MP3.

W środę na nieczynne wysypisko odpadów komunalnych przyjechała ciężarówka z odpadami, które miały służyć do rekultywacji tego terenu. Małe zdziwienie wszystkich, iż co innego było w dokumentach a co innego na miejscu, nie zgadzały się tablice rejestracyjne pojazdu, który miał przywieź odpady, kolejne zdziwienie skąd przyjechały odpady, odpady, które trafiły do Bartochowa, pochodziły one, z oczyszczali odpadów ropopochodnych, czyli z firmy, która zajmuje się utylizacją materiałów niebezpiecznych, w dokumentach przewozowych do Bartochowa miał trafić humus, niestety masa, która została przywieziona, w żaden sposób nie przypominała humusu, no, chyba że był to humus z firmy, która przetwarza materiały ropopochodne, gdyż zapach tego, co było na naczepie, przypominało odpady ropopochodne. 

Jak powiedział nam Burmistrz Warty, Krystian Krogulecki, odpady do Bartochowa trafiały jeszcze przed uzyskaniem prawomocnej decyzji przez firmę, która miała zajmować się rekultywacja tego terenu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Od samego początku sprawą zajmuje się WIOŚ w Sieradzu, gdyż to ta instytucja jest odpowiedzialna za kontrole czy nie następuje skażenie terenu. Jak powiedzieli mi pracownicy WIOŚ w Sieradzu, na wysypisko w Bartochowie nie powinny trafiać odpady z grupy tworzyw sztucznych, materiałów tekstylnych, szkła czy metali, a takie odpady trafiły na teren wysypiska w Bartochowie, co potwierdzają specjalne badania z września tego roku przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Poprosiłem o komentarz prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu, a oto co powiedziała nam prezes PK Katarzyna Hess, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Sieradzka policja nie komentuje tej sprawy, gdyż prowadzone jest w tej sprawie śledztwo i to sieradzka Prokuratura Okręgowa może udzielać na ten temat komentarzy. Do tematu wysypiska w Bartochowie jeszcze wrócimy. 

AKTUALIZACJA:

 

Do naszej redakcji napisała firma Profi-Eko" zarzucając mi w materiale z dnia 20 października 2022 roku, że w materiale pojawiły się niesprawdzone, nierzetelne informacje, dotyczących rekultywacji Składkowska odpadów w Bartowchowie. Tu nasze wyjaśnienie dla firmy Profi-Eko, wszystkie informacje, jakie zostały zamieszone w teksie, są sprawdzone i potwierdzone przez odpowiednie urzędy.

 

11 komentarzy:

 1. widać kogoś bardzo zabolało że media się tematem zajmują, Dziękujemy Panie Piotrze za zajęcie się ta sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. czyżby ktoś wziął kasę i teraz się boi że będzie ja musiał oddać, bo mieszkańcy nie pozwolą na skażenie terenu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezydent Sieradza i Prezes przedsiebiorstwa komunalnego sa zamieszani w cala sprawe. Korupcja w Sieradzu. Dali sie podejsc mafii Smieciowej. Sprawe powinno zbadac CBA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ku Chwale Ojczyzny21 października 2022 18:42

   Coś w tym jest w sumie. Jeszcze trochę i zajmą się sprawa ludzie co mają większe możliwości.

   Usuń
  2. POWINNI się temu przyjrzeć!!!!

   Usuń
 4. Brawo że robicie wszystko by nagłośnić sprawę. Śledzę na bieżąco i trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nagłaśniać, naglasniac i zajac się w końcu tym!!
  Ktoś tu dobrze na tym zarabia.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i smród poszedł w świat i już nie da się tu przywozić niebezpiecznych odpadów, no widać jak dokładnie to kontroluje PK w Sieradzu, chcieli truć ludzi i im nie pykło bo ludzie są mądrzejsi od oszustów

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak PK może coś kontrolować jak oni u siebie mają taki syf może też chcieli przywozić na to zamknięte wysypisko swoje śmieci i robić porządek u siebie... widać że gość który zarządza tym nieczynnym wysypiskiem w Bartochowie ma coś za uszami bo twierdzi że wszystko co przyjeżdża to legalne odpady które mogą być użyte do rekultywacji co nie jest prawdą... jeżeli twierdzą że to humus to niech sobie ogródki tym wysypią łącznie z Prezydentem i Starostą którzy twierdzą podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Osiewala jestes skonczony

  OdpowiedzUsuń