piątek, 21 października 2022

Szacowanie zapotrzebowania na węgiel

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński - w związku z pracami parlamentu nad pilnym rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa - zwrócił się do prezydentów, burmistrzów, wójtów z naszego regionu z prośbą o oszacowanie zapotrzebowania na węgiel kamienny. W związku z tym Urząd Miasta Sieradza zaprasza mieszkańców miasta do składania informacji o chęci zakupu węgla kamiennego po preferencyjnych cenach. Zebrane informacje mają pomóc w oszacowaniu zapotrzebowania na ten surowiec w Sieradzu i regionie oraz przygotować się do sprawnej dystrybucji.


WAŻNE: Przekazanie informacji NIE JEST równoznaczne z zapisem. Zapisy - w tym czas, sposób i możliwa ilość zakupu surowca – odbędą się w ramach osobnej procedury po przyjęciu przez parlament stosownych przepisów. Osoby, które przekażą informację do Urzędu Miasta Sieradza otrzymają w kolejnym kroku wiadomość kiedy i na jakich zasadach zostanie uruchomiony zakup surowca w Sieradzu.

Informacje przyjmowane są do dnia 25 października 2022 r. Informacje można przekazać na 2 sposoby:

- mailowo na adres [email protected] po wypełnieniu formularza, który znajduje się poniżej. Formularz uzupełniamy w edytorze tekstowym i odsyłamy w formie pliku.


FORMULARZ


- osobiście. Wypełniając formularz znajdujący się Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Sieradza (pl. Wojewódzki 1).

    Zgodnie z proponowanym projektem ustawy samorządy mają pomóc w dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych. Zakupu węgla będzie mogła dokonać osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego. Chodzi o osoby, którym wypłacono lub przyznano dodatek węglowy, lub które mają wpisane albo zgłoszone źródło węglowe jako główne źródło ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła.

    Ustawodawca przez gospodarstwo domowe rozumie "osobę fizyczną, samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe)".

    Sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie ma odbywać się za pośrednictwem jednostki organizacyjnej gminy, spółek komunalnych, spółek, w których gmina posiada udziały, a także w ramach umowy o wspólnym zakupie pomiędzy gminami (umowa ma wskazać, która gmina odpowiada za sprzedaż). Rada gminy na drodze uchwały ma określić m.in. sposób rozpatrywania wniosków o zakup, kryteria pierwszeństwa zakupu oraz jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

2 komentarze:

  1. Dostaniemy węgiel PRZECIWPOŻAROWY xD

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe ile sobie za to przytuli wzorowy kierowca z Sieradz, i prezes spółki która się tym zajmie

    OdpowiedzUsuń