wtorek, 4 października 2022

Cuarteto Re!Tango w PSM I stopnia w Sieradzu

Jeszcze nie ucichły echa po ostatnim koncercie The Sound Pack w szkole muzycznej, a już zapowiadamy następny – równie ciekawy. W czwartek, 13 października 2022 r. o godzinie 18:00 na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sieradzu pojawi się grupa Cuarteto Re!Tango.

 Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Grupa koncertuje z powodzeniem w kraju i zagranicą, na festiwalach tanga oraz milongach. Ich repertuar zawiera ulubione kompozycje  miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcz

Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.

Oni oddychają w rytmie tanga!

Zespół tworzą: Paweł A. Nowak – bandoneon, Łukasz Perucki – skrzypce, Paweł Zawada – fortepian, Sebastian Wyszyński – kontrabas.

Koncert zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu odbędzie się w ramach realizacji Zadania nr 2 – Wzbogacanie życia Sieradzan poprzez imprezy kulturalne, nad którym medialny patronat objęła rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.

Ale to nie koniec atrakcji, z których będzie można skorzystać w tym dniu. Od godziny 10:00 rozpocznie się Regionalna Konferencja Akordeonowa pod patronatem Pana Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Łódzkiego Pana Marcina Walickiego skierowana głównie do nauczycieli i uczniów szkół muzycznych Regionu Łódzkiego. Tematem przewodnim konferencji będzie historia  akordeonu na przykładzie kolekcji instrumentów ze stroikiem przelotowym Pawła A. Nowaka, wirtuozi akordeonu oraz następcy Piazzolli. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa akordeonów firmy Scandalli. Szczegółowy plan Konferencji znajduje się na plakatach i stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania ciekawych wykładów bogato ilustrowanych zdjęciami, nagraniami oraz eksponatami przywiezionych na tę okoliczność z Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.

Na koncert zapraszamy 13 października 2022 r (czwartek) o godzinie 18:00 do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Liczba miejsc ograniczona. Źródło PSM I stopnia w Sieradzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz