poniedziałek, 31 października 2022

Klub Sportowy Żeglina w “Szkatule Piórem Rzeźbionej” Jana Matusiaka - opowiadał Włodzimierz Błoński

Klub Sportowy Żeglina w “Szkatule Piórem Rzeźbionej” Jana Matusiaka - opowiadał Włodzimierz Błoński. Włodzimierz Błoński, wieloletni trener klubu sportowego Żeglina i nieoceniony spiker sportowy był gościem kolejnej odsłony Festiwalu Literackiego "CzyTaki 2022". Przypomniał historię klubu, wspominając jego trenerów, zawodników i wydarzenia sportowe.

Klub sportowy Żeglina powstał w 1971 roku z połączenia Koła Sportowego „Start” i sekcji kajakowej POSTiW. Jego wychowankowie to m.in. ponad 50 mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych, setki podopiecznych i wychowanków. 

Niezliczone ślady pokazujące historię wyjątkowego sieradzkiego klubu znaleźliśmy w wycinakach prasowych, archiwalnych zdjęciach, plakatach i wydawnictwach zgromadzonych w „Szkatule Piórem Rzeźbionej” Jana Matusiaka. Materiały udostępnione podczas spotkania dostarczyły wielu wzruszeń uczestnikom, wśród których byli również wychowankowie Żegliny.

„Szkatuła Piórem Rzeźbiona” Jana Matusiaka to niezwykły zbiór dokumentów prezentujących historię życia społecznego Sieradza. Przez lata wpisy osób wpływających na życie mieszkańców i materiały ich dotyczące gromadził Jan Matusiak. Po jego śmierci, żona zdecydowała przekazać całość do naszej biblioteki. 

Spotkanie odbyło się 27 października 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz