wtorek, 1 listopada 2022

Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym w Sieradzu

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku. Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, ale także wszystkich wiernych zmarłych. 1 listopada przychodzimy na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych znajomych, przyjaciół i najbliższych. Również w tym dniu na cmentarzach odprawiane są msze święte.


Od wczesnego rana wierni przybywali wraz z całymi rodzinami na groby swoich bliskich by zapalić na nich znicze, postawić kwiaty i pomodlić się. W to święto cmentarze polskie wyglądają naprawdę przepięknie ale piękniejsze jest to że my chrześcijanie pamiętamy o swoich bliskich, których już z nami nie ma. Zapalając lamki pamiętajmy także o żołnierzach, którzy walczyli za naszą wolność i starych zniszczonych grobach. Na Cmentarzu Parafialnym w Sieradzu dziś zostały odprawione dwie msze święte za zmarłych. Pierwsza o godzinie 9:00 druga o 11:00 w obu uczestniczyła spora liczba wiernych.

"Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz