wtorek, 11 października 2022

„Konopnicka i skradziony rękopis”, czyli robimy grę

Wszyscy lubimy gry, i te planszowe, i te w telefonach. Jedne wymagają zręczności, inne wiedzy, jeszcze inne wyobraźni albo pomysłowości. Jaka będzie gra „Konopnicka i skradziony rękopis”? To się dopiero okaże.

28, 29 i 30 września uczniowie klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu, partnera projektu, pracowali podczas warsztatów nad stworzeniem mobilnej gry terenowej „Konopnicka i skradziony rękopis”. To część projektu „Portret psychologiczny Marii K.” realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczna w Sieradzu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje Edycja 2022, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Uczestnicy warsztatów pierwszego dnia poznawali możliwości aplikacji ActionTrack. Wspólnie z Adrianem Łapką, instruktorem z firmy GoodGames, wyznaczali na mapie trasę, którą będą pokonywali gracze. 

Drugi dzień to czas na poznanie Marii Konopnickiej i bohaterów jej książek, to oni bowiem będą wspierali graczy w poszukiwaniach. Układanie pytań i wymyślanie zadań, które czekają na uczestników gry. 

Trzeci – opracowanie trasy i wypróbowywanie gry, na razie tylko wokół szkoły. Całość „wygładzi” Arkadiusz Łapka z firmy GoodGames, który pracował z uczniami nad grą. 

Uroczysta premiera już 12 października! Zaczynamy w samo południe! Wystarczy przyjść, pobrać QR kod i wyruszyć na trasę gry. Na najlepszych czekają nagrody i Puchar Starosty Sieradzkiego! Zapraszamy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz