środa, 12 października 2022

Złodziej sklepowy zatrzymany po pościgu

 Sieradzcy kryminalni zatrzymali po pościgu 35-latka, który ukradł artykuły spożywcze i chemiczne w jednym z marketów. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Sprawcy grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Dzięki współpracy z pracownikami ochrony policjanci zatrzymali złodzieja sklepowego, który kradł towar w marketach spożywczych. 6 października 2022 roku około godziny 15.30 w jednym z dyskontów na terenie Sieradza doszło do kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. 

Sprawcy wyjechali ze sklepu wózkiem sklepowym wypełnionym towarem, nie płacąc za niego. Następnie przeładowali go do zaparkowanego niedaleko samochodu i odjechali. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 1200 złotych. 

Kilka godzin później w innym sklepie sprawca w podobny sposób próbował ukraść towar. Udaremniła to interwencja ochroniarza. Złodziej wybiegł ze sklepu, pozostawiając przygotowane w wózku artykuły. 

O całej sytuacji natychmiast zaalarmowana została policja. Na miejsce szybko przyjechali policjanci wydziału kryminalnego. Zobaczyli biegnącego  w kierunku ulicy Sienkiewicza mężczyznę, który nerwowo oglądał się za siebie. 

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali go. Po ustaleniu danych okazał się nim 35-letni mieszkaniec  województwa opolskiego. Na miejsce przyszedł również pracownik ochrony, który rozpoznał w nim mężczyznę, który próbował dokonać kradzieży. 

Dalsze ustalenia potwierdziły, że zatrzymany 35-latek jest również sprawcą wcześniejszej  kradzieży. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do tego czynu. Został on przewieziony do komendy i trafił do policyjnej celi. 

Usłyszał on zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz