piątek, 7 października 2022

PIJANA MATKA WIOZŁA W AUCIE DZIECKO

Pijana matka przewoziła w samochodzie 6-letnie dziecko. Dzięki interwencji świadka, policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O zachowaniu nieodpowiedzialnej matki powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Dziękujemy za reakcję, która być może zapobiegła tragedii.

(Źródło KPP Sieradz)


6 października 2022 roku około godziny 14.30 świadek, który jechał od Alei Zwycięstwa w kierunku Jana Pawła zauważył dacię, której kierujący wjechał na krawężnik. Następnie poruszał się „wężykiem”, zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas. Gdy podjechał bliżej zobaczył za kierownicą kobietę, której wygląd wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Na przednim siedzeniu przewoziła małe dziecko. Mężczyzna cały czas jechał za nią. Wyczekiwał odpowiedniego momentu, aby nie stwarzając zagrożenia w ruchu drogowym zainterweniować wobec kierującej. W tym czasie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego policji. Kobieta skręciła w ulicę Sportową i zatrzymała samochód. Świadek szybko podbiegł do niej i odebrał jej kluczyki. Zachowanie kierującej dacią jednoznacznie wskazywało, że jest pijana, miała problem z utrzymaniem równowagi. Wspólnie z dzieckiem odeszła w stronę parku. Gdy przyjechali policjanci kobiety nie było na miejscu. Niedługo potem funkcjonariusze znaleźli ją w pobliskim motelu. Policjanci ustalili jej dane. Była to 29-letnia mieszkanka Sieradza. Kobieta odmówiła badania alkomatem. Zabezpieczono od niej krew do badań na zwartość alkoholu. Na miejsce wezwany został jej mąż, który zaopiekował się dzieckiem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, urata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. O zachowaniu nieodpowiedzialnej matki powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Dziękujemy świadkowi za właściwą reakcję. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.