piątek, 7 października 2022

SOS w Chorwacji

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Sieradzu wraz z nauczycielami przebywali w Chorwacji w ramach programu Erasmus +.  Zadania projektu o nazwie Strengthen Online Security for Students (SOS) realizowali  w stolicy kraju, Zagrzebiu.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Wraz z rówieśnikami z Finlandii, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii oraz Chorwacji przygotowali oraz wzięli udział w  ulicznym przedstawieniu  (tzw. flash mob) nawiązującym do tematu bezpieczeństwa w internecie. Ponadto  uczestniczyli w warsztatach nt. phishingu, ochrony danych osobowych w sieci oraz tzw. digital footprint.

Program pobytu obejmował również zwiedzanie zabytków Zagrzebia, Muzeum Iluzji, rejonu Međimurje oraz zabawy i gry sportowe w parku rozrywki.
Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta  w szkole gospodarzy projektu w miejscowości Sveti Petar Orehovec, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje opowiadania o kradzieży danych osobowych. Młodzież  wykazała się dużą pomysłowością jak również bardzo dobrą znajomością tematyki oraz oczywiście języka angielskiego.

Najważniejsza była jednak integracja- wspólna zabawa, rozmowy, ale też parę łez na pożegnanie po kończącej pobyt dyskotece. Niecierpliwie oczekujemy kolejnego spotkania -tym razem w Polsce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz