czwartek, 6 października 2022

Pościg na S-8 i zatrzymanie sprawców kradzieży

W dniu 3 października br. około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał informacje o kradzieży z włamaniem do zaparkowanego na terenie MOP Kierzno pojazdu marki volkswagen z którego nieznane osoby dokonały kradzieży dużej sumy pieniędzy. Następnie sprawcy oddalili się ekspresową 8 w kierunku Łodzi.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji  w Kępnie  w to miejsce natychmiast wysłał patrole policji oraz nawiązał kontakt z dyżurnymi Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu podając dokładne okoliczności zdarzenia oraz cechy identyfikacyjne pojazdu, którym mogli poruszać się sprawcy.

  
Po kilku minutach dyżurny KPP w Sieradzu poinformował, że patrole Wydziału Ruchu Drogowego oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego prowadzą pościg za wskazanym pojazdem. Po kilku kilometrach dynamicznego pościgu udało się zatrzymać sprawców kradzieży, którymi okazali się być 34 letni i 33 letni obywatele Gruzji.


Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. W pojeździe w którym uciekali ujawniono dużą sumę gotówki w różnych walutach oraz przedmioty, służące do dokonywania włamań.


Dzięki szybkiej i profesjonalnej postawie dyżurnych, którzy odpowiednio zadysponowali patrole udało zatrzymać się sprawców kradzieży z włamaniem a skradzione pieniądze zostaną przekazane właścicielom.


Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kępnie aresztował na okres trzech miesięcy sprawców kradzieży z włamaniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz