środa, 5 października 2022

Starosta sieradzki Mariusz Bądzior zajął stanowisko wobec Kolei Dużych Prędkości

Szanowni czytelnicy poniżej zaprezentujemy stanowisko jakie zajął w sprawie Kolei Dużych Prędkości starosta sieradzki pan Mariusz Bądzior. 

Kliknij tytuł posta lub "Naciśnij by czytać dalej"

(Źródło Facebook, konto starosta Mariusz Bądzior)


"
Kolej Dużych Prędkości to przyszłość, ale nie może być ona realizowana na krzywdzie ludzkiej. Jako Starosta Sieradzki nie mogę przejść obojętnie obok proponowanego wariantu przebiegu linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź-Sieradz Północny-Kalisz-Pleszew-Poznań i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny -Kępno-Czernica-Wrocław Główny.

Proponowane warianty niweczą pracę i dorobek życia niejednokrotnie kilku pokoleń, która warta jest więcej niż aktualne wartość posiadanych dóbr. Inwestowanie w koleje regionalne i podmiejskie są o wiele bardziej konieczne i pilniejsze niż budowa tzw. „szprych do CPK” zwłaszcza w dobie kryzysu finansowego i energetycznego.
Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę, że takie działanie odciśnie piętno na naszej infrastrukturze drogowej, w którą Powiat Sieradzki i samorządy gminne zainwestowały w ostatnim czasie olbrzymie pieniądze. Wszystkie te starania, nakłady finansowe oraz praca wielu ludzi pójdzie na marne, gdyż w ramach budowy KDP brak jest kosztów związanych z odtworzeniem infrastruktury drogowej zniszczonej lub uszkodzonej podczas transportu ogromnej ilości materiałów potrzebnych do budowy przedmiotowej inwestycji.
Petycje i protesty, które rodziły się w tej sprawie oddolnie muszą mieć swój dalszy bieg. Należy jeszcze raz dokładnie przeanalizować przebieg i wszystkie założenia związane z tworzeniem przedmiotowych linii.
Tylko takie podejście umożliwi przeprowadzenie przedmiotowej inwestycji w sposób racjonalny i rzetelny oraz pozwoli uniknąć budowy czegokolwiek na krzywdzie ludzkiej i strach materialnych samorządów lokalnych. "

24 komentarze:

 1. BRAWO PANIE STAROSTO

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej późno niż wcale

  OdpowiedzUsuń
 3. dlaczego tak późno to stanowisko ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda że Pan nie był na tych tak zwanych "konsultacjach w sprawie CPK i KDP" już wtedy na własne oczy zobaczył by Pan i usłyszał na własne uszy jak władza sobie drwi z obywateli stawiając nas mieszkańców powiatu, mieszkańców Sieradza przed faktem dokonanym. Jak ci państwo siedzący w komisyjce od CPK kpią sobie z obywateli i mieszkańców naszego regionu. Ile tam było krzyku i wyzwisk w ich stronę. To ludzie, którzy nie rozumieją że robiona jest krzywda ludziom, wręcz mają to w d...e.

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie zapewnienie że nie pójdzie tędy kolei ?

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ładna odezwa do wyborców

  OdpowiedzUsuń
 7. PiS ma gdzieś że ludzie się pobudowali.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądre słowa ale brakowało ich na konsultacjach społecznych stojąc obok nas Panie Starosto.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli można liczyć że budowa zostanie wstrzymana a PiS ze swoją policją nie przyjedzie przepędzać obywateli ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Na konsultacjach był tez przedstawiciel miasta i wyglądał tak że jest mu raczej wszystko jedno że ludzie cierpią i krzyczą

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo dobrze Panie Starosto

  OdpowiedzUsuń
 12. Mariusz Bądzior na prezydenta ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czemu mam wrażenie ze gdyby na stałe urzędował w Sieradzu poseł PiS to pod jego biurem stała by taczka ?

  OdpowiedzUsuń
 14. i dobrze "precz z łapami od biednych ludzi"

  OdpowiedzUsuń
 15. Wreszcie mądry polityczny głos w naszym rejonie.

  OdpowiedzUsuń
 16. brawo, szkoda tylko że to ludzie najpierw musieli zacząć krzyczeć żeby się jakiś polityk wstawił !

  OdpowiedzUsuń
 17. w PiSlandzie nikt z ludźmi się nie liczy, jest tak dobrze że inflacja nie przeszkadza żyć, jest tak fantastycznie że węgla nie ma w kraju węglem płynącym, jest tak cudownie ze ino patrzeć jak prąd wyłączymy SAMI !

  OdpowiedzUsuń
 18. Starosta się obudził po tym jak były Burmistrz Błaszek Karol Rajewski złożył petycje w tej sprawie, ale lepiej późno, niż wcale.

  OdpowiedzUsuń
 19. ładnie, ładnie, brawo panie Mariuszu

  OdpowiedzUsuń
 20. Brawo Panie Starosto tak trzymać

  OdpowiedzUsuń
 21. To jest dopiero żenada.Przesiadka na furmanki panie starosto,powrót do korzeni?Nie słuchać ciemnego ludu.Chcieliby kolei,autostrady,lotniska ale w Berlinie najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 22. ludzie blokujcie wszystko .... ciemna mamuno. wilcy bogaci SIERADZANIE wybudowani za franki....

  OdpowiedzUsuń