piątek, 28 października 2022

Warsztaty z psychologiem "Nie pękaj!"

Media społecznościowe stały się nieodłączną częścią naszego życia. Lajki, donejty, followersi, influencerzy, hashtagi, boty, fame, scamy, patocelebryci – oto nasza codzienność od kilku lat. A W tle potężne pieniądze! Zanurzeni w wirtualnym świecie często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń lub bagatelizujemy kwestie związane z prywatnością, przetwarzaniem danych i ochroną wizerunku.


Młodzież z sieradzkiego „Jagiellończyka”, „Mechanika” i Szkoły Podstawowej nr 10, która odwiedziła Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu, zapoznała się z podstawowymi technikami radzenia sobie z syndromem FOMO, chociaż dla wielu całkowite odstawienie telefonów czy detoks informacyjny mogą się okazać za trudne. Warto jednak próbować; dzięki temu będziemy zdrowsi i mądrzejsi. I mniej podatni na manipulacje czy uzależnienia.

Podczas części praktycznej młodzież uczyła się, jak poprawić swoją komunikację z otoczeniem (np. poprzez komplementy i rekompensację swoich wad zaletami), analizowano również sieciowe wizerunki i trendy w rozwoju komunikatorów oraz serwisów społecznościowych.

Warsztaty dla czterech grup (19 października – jedna grupa, 27 października – trzy grupy) były prowadzone przez psychologa, doświadczonego w pracy z młodzieżą, Aleksandrę Putyńską-Walkiewicz.

Warsztaty były elementem projektu „Bierz się za słowa”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

(Źródło Powiat Sieradz)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz