poniedziałek, 3 października 2022

Zaatakował policjantów chciał uniknąć odsiadki w zakładzie karny

Policjanci z sieradzkiej drogówki podczas kontroli zatrzymali poszukiwanego 26-latka. Chcąc uniknąć odsiadki, mężczyzna próbował się uwolnić i zaatakował mundurowych. Ponadto złamał sądowy zakaz i kierował "podwójnym gazie". Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

29 września 2022 roku około godziny 23.30 na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowe renault. 

Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnych bazach wykazało, że 26-letni bełchatowianin był poszukiwany do odbycia kary. Policjanci poinformowali go o zatrzymaniu i założyli mu kajdanki. 

Wtedy mężczyzna odepchnął jednego z funkcjonariuszy i rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i już po chwili go zatrzymali. 26-latek został przywieziony do komendy. 

Badanie wykazało, że miał w organizmie 0,27 promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

26-latek trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz usiłowania samouwolnienia się. 

Odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Z policyjnej celi trafił wprost do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zaległą karę pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz