niedziela, 6 listopada 2022

Sieradzkie Morsy rozpoczęły sezon

W niedzielę (6 listopada) Sieradzki Klub Morsów rozpoczął sezon z zimnymi kąpielami. Przy temperaturze 8 stopni Celsjusza punktualnie o godzinie 12:00 grupa zapaleńców w różnym przedziale wiekowym wskoczyła z uśmiechem do zimnej rzeki Warty. Wszystko to obserwowała spora liczba mieszkańców stojąca na "Białym moście."


Dziś morsowało około 80 osób, nieźle jak na początek. Po krótkiej rozgrzewce i przemowie prezesa sieradzkich morsów Pana Jacka Mikołajczyka, w której przywitał wszystkich przybyłych i tych kapiących się i tych obserwujących, o godzinie 12:00 nasze morsy weszły do wody. Nie mogło braknąć wśród kapiących się dziś również dzieci oraz pierwszoroczniaków, to dobrze rokuje na przyszłość. 

    Co do samego morsowania, dlaczego warto morsować? Bo o ile nie cierpi się na choroby kardiologiczne to jest to dla organizmu samo zdrowie. Poprzez morsowanie hartujemy organizm a w związku z tym zwiększamy naszą odporność. Poprawia się regeneracja organizmu po wysiłku, w szczególności po długim biegu. Mamy zdecydowanie lepsze krążenie oraz wydolności układu sercowo-naczyniowego. Kąpiele w zimnej wodzie powodują szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz usuwanie toksyn z organizmu. Poprawia jędrności skóry, a co za tym idzie likwidację cellulitu. 

    Wszystkich, którzy by chcieli zapoznać się z morsowaniem zapraszamy już za tydzień nad rzekę Wartę, start o godzinie 11:45.
6 komentarzy:

 1. rewelacyjnie jak zawsze

  OdpowiedzUsuń
 2. ja kiedyś wszedłem zimą do wody ale mi się kuleczki tak skurczyły że .........

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo dla tych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 4. te uśmiechy na ich twarzach a mi się zimno robi od samego patrzenia hehe

  OdpowiedzUsuń
 5. brawo Zbyniu, jak zwykle niezawodny

  OdpowiedzUsuń
 6. i te dzieciaczki takie wesołe japierdziele

  OdpowiedzUsuń