czwartek, 24 listopada 2022

Uciekał przed policją bo przewoził nielegalny tytoń

Policjanci po pościgu zatrzymali 41-letniego kierowcę renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że przewoził w samochodzie ponad 42 kilogramy krajanki tytoniowej bez akcyzy. Teraz odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli i paserstwo akcyzowe. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz grzywna.

22 listopada 2022 roku około godziny 16.00 w miejscowości Małków policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości ujawnili, że nadjeżdżający samochód znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 

Kierowca renault jechał ponad 90 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Jednak on zignorował polecenia policjantów i podjął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. 

Kierowca uciekał w kierunku miejscowości Warta. W pewnym momencie nagle skręcił i jechał dalej drogą gruntową. Przez cały czas nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Ostatecznie wjechał w polną drogę i zatrzymał auto. Policjanci obezwładnili kierowcę renault. 

Mundurowi ustalili, że to 41-letni mieszkaniec Warty. Mężczyzna był trzeźwy. Kontrola samochodu wyjaśniła powód jego ucieczki. Przewoził 3 worki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że w piwnicy przechowywał znaczną ilość papierosów.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 42 kilogramy tytoniu oraz prawie 9 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Wstępnie ustalono, że wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga blisko 45 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz paserstwa akcyzowego. 

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Podejrzany nie był wcześniej notowany przez policję. Źródło KPP Sieradz.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz