czwartek, 15 grudnia 2022

Międzynarodowa wizyta w Urzędzie Miasta

W Urzędzie miasta z wizytą pojawili się nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z Finlandii, Hiszpanii, Rumunii, Portugalii i Chorwacji. Przywitał ich Zastępca Prezydenta Miasta Sieradza Rafał Matysiak.

Nauczyciele wraz z uczniami przyjechali do Sieradza w ramach programu Erasmus+, z którym wymienione kraje oraz Sieradz realizują projekt pt. Strengthen Online for Students, którym tematem przewodnim jest bezpieczeństwo w internecie. Szkołą, która realizuje ten projekt w Sieradzu to Szkoła Podstawowa nr 9 w Sieradzu.

Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzają kraje biorące udział w projekcie, uczestnicząc w tym czasie w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w internecie. W Sieradzu uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć również Wrocław (Jarmark Bożonarodzeniowy) oraz stolicę Polski, czyli Warszawę. Opiekunowie nie tylko biorą udział z dziećmi w warsztatach, ale również obserwują, jak wygląda edukacja dzieci w polskich szkołach. Zwieńczeniem projektu w Sieradzu będzie mecz unihokeja uczestników projektu z mistrzami województwa łódzkiego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz