czwartek, 15 grudnia 2022

Pół wieku razem. Złote Gody w Sieradzu

W Pałacu Ślubów w Sieradzu 12 par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Otrzymali okolicznościowe medale od Prezydenta RP, od władz miasta życzenia i upominki.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Ze strony gospodarza uroczystości Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza, padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych dostojnych jubilatów.

- Podobne uroczystości odbywają się kilka razy do roku, ale za każdym razem jest to dla mnie wielki zaszczyt. Są Państwo pokoleniem moich rodziców, co dodatkowo wywołuje u mnie ogromne emocje. Chciałbym Wam podziękować, że dajecie świadectwo, że bycie razem i rodzina są najważniejsze – mówił podczas uroczystości.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Wśród nagrodzonych dzisiaj znaleźli się:


1. Anna Krakowska i Tadeusz Krakowski

2. Jadwiga Stelmasiak i Wiesław Stelmasiak

3. Stanisława Weselska i Andrzej Weselski

4. Lucja Płuciennik i Tadeusz Płuciennik

5. Maria Sobieraj i Jerzy Sobieraj

6. Teresa Stasiak i Wojciech Stasiak

7. Iwona Dobroń i Andrzej Dobroń

8. Maria Gwiazda i Józef Gwiazda

9. Jadwiga Kurzyna i Zdzisław Kurzyna

10. Janina Siądała i Stanisław Siądała

11. Irena Paluch i Walerian Paluch

12. Emilia Wróbel i Józef Wróbel
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz