wtorek, 20 grudnia 2022

Pijany kierowca, z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów wjechał do rowu

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Kierował renault mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, że nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze!


Około godziny 15.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Rossoszyca w gminie Warta. 

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zobaczyli w rowie renault. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, a na miejscu pasażera leżała butelka po alkoholu. 

Świadkowie relacjonowali, że mimo wielu prób, mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Z uwagi na brak kontaktu z kierowcą, konieczna była interwencja strażaków. Wybili oni szybę w drzwiach i otworzyli pojazd. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu i nie było możliwości porozumienia się z nim. 

Służby ratunkowe wyciągnęły kierowcę z samochodu i przekazały załodze karetki pogotowia. Nie doznał on żadnych obrażeń. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Miał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego niemożliwe było badanie alkomatem. 44-latek trafił do  szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Wynik: 3,6 promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna zachował się agresywnie, używał wulgaryzmów, nie chciał podać swoich danych oraz nie wykonywał poleceń policjantów. 

Za te przewinienia ukarany zostanie mandatami karnymi. 44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, będąc prawomocnie skazanym za to przestępstwo, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzania pojazdów grozi kara do 5  lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna.  

Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą! Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy! Nie pozwalajmy wsiadać za kierownicę osobom pod wpływem alkoholu, bo to tylko krok od tragedii. Źródło KPP Sieradz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz