piątek, 30 grudnia 2022

Złodziej sklepowy trafił za kratki

Złoczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 61-latka, który od sierpnia 2022 roku wielokrotnie okradał sklep spożywczy w gminie Brzeźnio. Złodziej kradł alkohol i papierosy. Podejrzany usłyszał 80 zarzutów kradzieży zuchwałej. Sąd przychylając się do wniosku prokuratury zastosował wobec podejrzanego 2-miesięczny areszt tymczasowy. Za działanie w warunkach recydywy sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pobawienia wolności.


22 grudnia 2022 roku złoczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu i papierosów  w jednym ze sklepów spożywczych w gminie Brzeźnio. 

Skierowani na miejsce mundurowi zobaczyli wychodzącego ze sklepu mężczyznę, który był dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży na szkodę właścicielki sklepu. Był to 61- letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Policjanci znaleźli przy nim skradziony alkohol i papierosy. 

Złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejne ustalenia złoczewskich śledczych wskazały, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przewinień. 

Jak się okazało od sierpnia 2022 roku 61-latek wielokrotnie wchodził do sklepu i lekceważąc personel, podchodził do regałów, skąd brał alkohol i papierosy. Nie płacąc za towar, wychodził ze sklepu. Kradzieże te zarejestrowały kamery monitoringu. Łączną wartość strat pokrzywdzona oszacowała na około 1500 złotych. 

Dalsze czynności prowadzone przez policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu pozwoliły na postawienie 61-latkowi 80 zarzutów kradzieży zuchwałej. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. 

Sąd przychylając się do wniosku prokuratury zastosował wobec 61-latka 2-miesieczny tymczasowy areszt. 

Za kradzież zuchwałą grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że podejrzany działał w warunkach recydywy za dokonane przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz