wtorek, 17 stycznia 2023

Tłumaczył policjantom, że narkotyki znalazł na chodniku

Sieradzcy policjanci zatrzymali 27-latka, który posiadał nielegalne środki. Torebkę foliową z narkotykami ukrywał w bieliźnie Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.


13 stycznia 2023 roku około godziny 10.00 policjanci ogniwa patrolowego w okolicy bloku mieszkalnego na jednym z osiedlu na obrzeżach miasta zauważyli mężczyznę. 

Był to 27-letni mieszkaniec Sieradza, dobrze znany mundurowym z wcześniejszych konfliktów z prawem. Na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. 

Kiedy funkcjonariusze podjęli interwencję, mężczyzna nie potrafił podać powodu swojego zdenerwowania, zaczął zachowywać się agresywnie i próbował uciec. Policjanci szybko obezwładnili 27–latka. Wynik  kontroli osobistej zdradził powód jego zachowania. 

W bieliźnie mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z białym proszkiem. 27-latek tłumaczył policjantom, że narkotyki znalazł na chodniku i posiada je na własny użytek.

Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że była to metamfetamina. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz