wtorek, 14 lutego 2023

Jeśli 14 luty to Walentynki !

Dzień Świętego Walentego obchodzony był początkowo jako święto kościelne. Choć nie do końca wiadomo, o którego Walentego chodziło (było ich kilku na przestrzeni wieków), najpopularniejsza wersja głosi, że był to jeden z kapłanów w okresie panowania Imperium Rzymskiego. Miał on być więziony za udzielanie ślubów żołnierzom i innym prześladowanym chrześcijanom. Romantyczny wydźwięk walentynkom nadano już pod koniec średniowiecza w Europie zachodniej, a w ok XVI wieku zapoczątkowany został zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania kartek. Co ciekawe, zwyczaj ten przewędrował praktycznie cały świat, zanim trafił do Polski w połowie lat 90.

(Źródło Kalbi.pl)


Walentynki związane są z wieloma zwyczajami, które mocno zakorzeniły się wśród społeczeństwa. Dlatego spędzamy ten dzień z ukochaną osobą oraz pokazujemy jej poprzez drobne gesty czy upominki, że jest dla nas najważniejsza w życiu. 

Jeśli nie macie pomysłu na drobny prezent lub spędzenie czasu z ukochaną osobą to podpowiadamy że: można wysłać lub podarować tak zwaną kartkę walentynkową z napisanym wierszykiem, kwiaciarnie mogą przygotować fantastyczne bukiety kwiatów, a jeśli słodkości w waszym związku jest niedosyt to można  kupić również czekoladki.

Co do wspólnego spędzenia czasu może być to romantyczna kolacja, wspólna pizza, wyjście do kina, przemiły spacer lub przytulny wieczór w domu nie koniecznie spędzony przed TV. Najważniejsze by ten magiczny dzień spędzić z kimś  ukochanym. 


Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!


Dużo miłości z okazji Walentynek

życzy redakcja Sieradztomy.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz