środa, 22 lutego 2023

Złodziej sklepowy posiadał narkotyki

Nieoczekiwany finał miała interwencja policjantów wobec 29-letniego złodzieja sklepowego. Mundurowi ujawnili w jego odzieży narkotyki. Za kradzież mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Natomiast za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

20 lutego 2023 roku około godziny 21:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w centrum Sieradza. 

Skierowani na miejsce policjanci ogniwa patrolowego zastali znanego im mężczyznę, który wcześniej wchodził już w konflikt z prawem. Był to 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. 

Sprzedawczynie zainterweniowały, kiedy mężczyzna wziął towar z półek i próbował opuścić sklep. Jego wartość oszacowano na ponad 70 złotych. 

W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Wynik kontroli osobistej 29-latka zdradził jego niespokojne zachowanie. W jego odzieży mundurowi znaleźli torebki foliowe z suszem roślinnym i białym proszkiem. Twierdził, że substancje te znalazł, ale nie pamięta gdzie. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że była to amfetamina i marihuana. 

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kradzież sklepową 29-latek został ukarany mandatem karnym. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.