czwartek, 23 marca 2023

50 lat minęło, czyli złote gody w Sieradzu

 W Pałacu Ślubów w Sieradzu 7 par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Niestety nasza redakcja nie została powiadomiona o tym wydarzeniu przez sieradzki magistrat, więc nie pokazujemy fotorelcji z tego wydarzenia. 

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Ze strony gospodarza uroczystości Pawła Osiewały,  prezydenta Sieradza, padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych dostojnych jubilatów.
- Podobne uroczystości odbywają się kilka razy do roku, ale za każdym razem jest to dla mnie wielki zaszczyt. Są Państwo pokoleniem moich rodziców, co dodatkowo wywołuje u mnie ogromne emocje. Chciałbym Wam podziękować, że dajecie świadectwo, że bycie razem i rodzina są najważniejsze – mówił podczas uroczystości.
Udział w niej wzięła również Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. - Jest jest niezmiernie miło, że ma możliwość wziąć udział w takiej uroczystości. Życzę wam przede wszystkim miłości i zdrowia - mówiła przewodnicząca.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Wśród nagrodzonych dzisiaj znaleźli się:

1.Krystyna Andrych i Sławomir Andryc
2.Ewa Błaszczyk i Eugeniusz Błaszczyk
3.Maria Bronka i Jan Bronka
4.Halina Jajczak i Stanisław Jajczak
5.Henryka Kluska i Andrzej Kluska
6.Dorota Kolankowska i Kazimierz Kolankowski
7.Zofia Rawska i Aleksander Rawski

Tekst UM Sieradz.


3 komentarze:

  1. widać redakcja za pisanie prawdy, nie jest lubiana przez władze, przykład Bartochowa i wałków jakie tam miasto robi

    OdpowiedzUsuń
  2. oj tam od zawsze ich nie lubieli

    OdpowiedzUsuń