czwartek, 23 marca 2023

Zatrzymany złodziej recydywista

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sieradza, który kradł markowe perfumy w drogeriach na terenie miasta. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1600 złotych. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i kradzieży mienia. Za działanie w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Dzięki współpracy policji z personelem sklepu zatrzymany został złodziej, który kradł  markowe perfumy w sieradzkich drogeriach. Do zdarzeń doszło na początku lutego tego roku. 

W godzinach rannych mężczyzna wszedł do sklepu kosmetycznego w centrum miasta. Z półek wziął kilka flakonów perfum i schował je pod kurtką. Szybko wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar. 

Kika godzin później, działając w ten sam sposób złodziej ukradł perfumy w innej drogerii. Kiedy wychodził  ze sklepu zauważył go ochroniarz. Próbował go zatrzymać i  doszło między nimi do szarpaniny. 

Następie złodziej odepchnął go i uciekł. Ochroniarz odzyskał część skradzionego mienia, które wróciło do dalszej sprzedaży. 

O zdarzeniach tych powiadomiono dyżurnego policji. Łączną wartość strat oszacowano na ponad 1600 złotych. Nad sprawą pracowali kryminalni z sieradzkiej komendy. Analizowali zebrane dowody i przejrzeli zapisy sklepowych monitoringów. 

Dobra znajomość środowiska przestępczego oraz współpraca z personelem sklepów doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy. 

O kradzieże podejrzewany był 30-letni sieradzanin, którego policjanci zatrzymali 22 marca 2023 roku. Mężczyzna był im dobrze znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

W rozmowie z policjantami przyznał się do dokonanych przestępstw. Twierdził, że powodem tego był zawód miłosny oraz zbyt duża ilość wypitego alkoholu. 30-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży mienia. 

Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz