czwartek, 23 marca 2023

Łódzcy policjanci podsumowali ogólnopolskie działania NURD

 1942 ujawnione wykroczenia w tym 669 popełnionych przez pieszych i rowerzystów, a także 224 wykroczenia popełnione przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i 746 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych. To efekt działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim podczas krajowych działań „NURD”

 22 marca w ramach ogólnopolskich działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały całodniowe działania pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.  W tym dniu  na wielu drogach naszego województwa, policjanci drogówki egzekwowali naruszenia prawa popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników, ale bacznie przyglądali się relacji kierujący – pieszy. Pod czujne oko mundurowych trafiły przejścia dla pieszych. Szczególnym nadzorem objęte zostały te miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych właśnie z tą grupą uczestników. Mundurowi ujawnili, aż 669 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Niestety pomimo wielu apeli kierowanych do kierujących pojazdami o „zdjęcie nogi z gazu” szczególnie przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów to w minioną środę ujawnili 746 tego typu wykroczeń.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Droga to nie miejsce na brawurę, a pośpiech nigdy nie był i nigdy nie będzie dobrym doradcą. Źródło KPP Sieradz.

4 komentarze:

 1. swoim też wystawiacie mandaty , czy tylko zwykłym szarakom , szkoda słów co się dzieje , trasą jedziesz 30 gdzie można 90 , w mieście 20 i tak pieszy za drzewa wyskakuje prost pod auto. W pierwszej kolejności się zajmijcie przejściami żeby były widoczne dla kierowcy a nie drzewa znaki nie widoczne , nie oświetlone , i ieszy nie widoczny żenada , taniej mandat wlepić bo jak by były dobrze przejścia oznaczone to by nie mieli jak zarabiać na nas. Ludzie czas wyjść na drogi bo w Polsce coraz gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego mój komentarz nie został zatwierdzony z tego powodu ze prawdę napisałem ???

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widać komentarz się ukazał, nie zawsze możemy je zatwierdzić niezwłocznie po napisaniu przez Czytelnika, za co przepraszamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem dziękuje owszem pieszy powinien być bezpieczny ale pierwszej kolejności trzeba się zająć przejściami by pieszy był widoczny z daleka czy to noc czy dzień , przejść nie powino być na drogach 3 pasmowych czy 4 powinny być nad lub pod , następna sprawa , zająć się zawali drogami co jadą na wycieczkę trasa , wtedy o niebo będzie lepiej i kierowca bezpieczny i pieszy wtedy nawet policji nie będzie potrzeba

  OdpowiedzUsuń