środa, 15 marca 2023

Kolejny atak wandalizmu w kościele na Jaworowym

W środę 15 marca oficer dyżurny sieradzkiej policji odebrał zgłoszenie o zniszczeniu mienia na ternie parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

Po raz kolejny nieznany sprawca lub sprawcy dokonali aktu wandalizmu na terenie kościoła, poprzez wybicie nowych witraży zamontowanych w drzwiach wejściowych do świątyni. 

Dodatkowo wandal lub wandale zniszczyli znicze ustawione na terenie parafii pod krzyżem. 

Na miejscu zdarzenia pracowali dziś od samego rana policjanci z pionu kryminalnego wspólnie z policyjnym technikiem, aby zabezpieczyć wszystkie możliwe ślady kryminalne, które ułatwią ustalenie, kto dokonał tego zniszczenia. 

To nie pierwszy taki akt wandalizmu na tej świątyni, w nocy z 10 na 11 kwietnia 2021 roku dwóch jak się później okazało mężczyzn w wieku 18 i 20 lat dokonali zniszczenia mienia, wybijając szyby w drzwiach wejściowych, do kościoła i witrynie przed kościołem. 

Sprawa trafiło do sieradzkiego sądu, skład orzekający w tamtej sprawie warunkowo umorzył postępowanie w stosunku do obu mężczyzn. 

Orzekł też 3-letni okres próby dl oskarżonych i obaj mężczyźni trawili pod dozór kuratora. Sprawcy lub sprawca grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
5 komentarzy:

 1. Ale kogoś poje ....o

  OdpowiedzUsuń
 2. Monitoring widział wszystko

  OdpowiedzUsuń
 3. Montując witraże może trzeba było pomyśleć o monitoringu? Chyba proboszcz nie wyciąga wniosków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lewica i PO zaczęły już kampanię wyborczą

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwolennicy PIS mają kampanię wyborczą nieprzerwanie od ośmiu lat. Zamiast bajdurzyć poczytaj nowe wiadomości.

  OdpowiedzUsuń