wtorek, 14 marca 2023

Protest mieszkańców Bartochowa trwa nadal na wysypisko trafiały materiały niebezpieczne

We wtorek 14 marca do Bartochowa w gminie Warta przyjechali radni miejscy z Sieradza na kontrolę co obecnie dzieje się na nieczynnym już wysypisku śmieci Sieradza.

Na wizję lokalną wysypiska śmieci w Bartochowie nie zostali wpuszczeni między innymi burmistrz miasta i gminy Warta Krystian Krogulecki ani nikt z delegacji mieszkańców Bartochowa, ani ościennych wsi, na wysypisko nie został wpuszczony również radny powiatowy Maciej Sulgan, wejść mogli tylko radni miejscy Sieradza.

Radnych po nieczynnym już wysypisku oprowadzała i odpowiadała na pytania prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu Katarzyna Hess, po kontroli poprosiliśmy o komentarz panią prezes, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Wśród radnych miejskich byli miedzy inny Marcin Sośnicki i Juliusz Góraj. Chcieliśmy fizycznie bynajmniej ja, mi przyświecało to, aby fizycznie zobaczył to, z jakim problemem się aktualnie mierzymy, powiedział nam wiceprzewodniczący rady miejskiej w Sieradzu Marcin Sośnicki, kliknij, aby wysłuchać MP3.

O komentarz również poprosiłem Juliusza Góraja. Z takich najważniejszych informacji oczywiście jest zabezpieczone kilka pryzm odpadów, kilka pryzm, które są wyznaczone, są postawione przy nich gaśnice i to rzeczywiście radni stwierdzili, że sprawia wrażenie jakiegoś materiału ropopochodnego, powiedział w swojej wypowiedzi radny Góraj, kliknij, aby wysłuchać MP3.

 Wspólnie z mieszkańcami dziś w Bartochowie był burmistrz Warty Krystian Krogulecki, poprosiłem burmistrza o komentarz w tej sprawie, kliknij, aby wysłuchać MP3 część 1, kliknij, aby wysłuchać mp3 część 2.

Nie mogło zabraknąć również komentarzy oburzonych mieszkańców, którzy są truci przez firmę, która powinna rzetelnie zając się rekultywacja tego terenu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Do mieszkańców przyjechał również Grzegorz Kopacki, przewodniczy radny miejskiej w Warcie, kliknij, aby wysłuchać MP3.12 komentarzy:

 1. Jeszcze jedna taka wizja lokalna i niech przyjedzie "najwspanialszy" na świecie starosta, i prezydent Sieradza. Czego się boją? Uciekają na zwolnienia? Co jeszcze jest do ukrycia? Ile kto wziął pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Piotrze, dziękujemy za rzetelne pokazanie naszego problemu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a Darusia nie było ?

   Usuń
  2. To nie po myśli PiS wiec mieli zakaz😂

   Usuń
 3. Sulgan to ma jakiekolwiek pojęcie o takich sprawach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej jest mieć pojęcie i robić takie kwiatki jak na załączonych obrazkach, bo przecież to do twojego domu tej hołdy śmieci nie przywieźli

   Usuń
 4. Najlepsze będą ziemniaki i kapusta pekińska hodowana prawie na składowisku ( co widać na zdjęciach ) , a jak do tego dodamy 3 razy w tygodniu opryski i nawozy to z pewnością będą smakowite, a mieszkańcy Bartochowa przywiozą to wszystko do Sieradza na rynek i zachwalać będą jako super ekologiczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy to wina mieszkańców, że przywieźli jakiś syf na zamknięte wysypisko? Nie, ale Ty anonimie będziesz wiedzieć najlepiej. Od dawna na tych polach rosną warzywa, a Ty się tym zajadasz w niedzielę przy Familiadzie i mówisz "o Jezu jakie pyszne ziemniaczki". Pozdrawiam

   Usuń
  2. dla tego jem tylko kame i mam serce jak dzwon

   Usuń
 5. dobra zmiana haha taka sama jak poprzednia i następna która przydzie hahaha

  OdpowiedzUsuń
 6. Brak elementarnej wiedzy. Socjotechniki. Wybory za pasem. Zastanawiam się kiedy ludzie się zorientują, że przywódca stada, to baran.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie każdy chłop z widłami, to Posejdon. Tak jak nie każdy z mikrofonem, to dziennikarz.

  OdpowiedzUsuń