piątek, 31 marca 2023

Konferencja dotycząca zapobiegania i zwalczania przemocy rówieśniczej

Sieradzcy policjanci wzięli udział w konferencji dotyczącej zapobiegania i zwalczania przemocy rówieśniczej, która odbyła się w Centrum Rozwoju Edukacji Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu.

30 marca 2023 roku sieradzcy funkcjonariusze policji asp. Magdalena Matyszczak oraz mł. asp. Mariola Sucherska wzięły udział w konferencji dotyczącej „Zapobiegania i zwalczania przemocy rówieśniczej”. 

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Łódzkie Kuratorium Oświaty. Odbyło się ono w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. 

Z uwagi na problem dotyczący przemocy rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży, policjanci mieli okazję spotkać się z dyrektorami szkół. 

Podczas spotkania asp. Magdalena Matyszczak przedstawiała założenia ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Wskazała na przepisy prawa, które dotyczą obowiązku i odpowiedzialności dyrektorów placówek oświatowych w sytuacji powzięcia informacji o popełnieniu przez ucznia szkoły czynu zabronionego.

Ponadto opowiedziała o możliwościach dyrektorów nadanych im przez niniejszą ustawę w zakresie możliwości zastosowania środków oddziaływania wychowawczego. 

Na spotkaniu omówiono także zagadnienia dotyczące zjawiska przemocy rówieśniczej na terenie szkoły oraz poza nią. Źródło KPP Sieradz.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz