czwartek, 16 marca 2023

Kościelini wandale w rękach policji

Sprawne działanie sieradzkich policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania dwóch wandali, którzy odpowiedzą za uszkodzenie kilku samochodów, drzwi w bloku mieszkalnym, wybicie szyb w drzwiach kościoła oraz kradzieże. Przyczyną ich chuligańskich wybryków był nadmiar wypitego wcześniej alkoholu. Zarzuty usłyszą dwaj sieradzanie w wieku 24 i 29 lat. Za czyny o charakterze chuligańskim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z nich działał w warunkach recydywy.

14 marca 2023 roku przed godziną 23:00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Jagiellońskiej dwie osoby demolują pojazdy. 

Na miejsce szybko skierowany został patrol prewencji. W pobliżu jednego z bloków mundurowi zauważyli mężczyzn, którzy na widok radiowozu nagle zaczęli iść w przeciwnym kierunku. 

Kiedy policjanci podjechali do nich  zachowywali się nerwowo. Ich chwiejny krok wskazywał, że są oni pod wyraźnym działaniem alkoholu. Byli to 24 i 29–letni mieszkańcy Sieradza, dobrze znani policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

U obydwu mężczyzn funkcjonariusze zauważyli widoczne rozcięcia na dłoniach. W pobliżu tego miejsca policjanci ujawnili również cztery uszkodzone samochody. Mężczyźni zostali zatrzymali i przewiezieni do komendy. 

Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 29-latek  miał w organizmie ponad 2  a młodszy z nich prawie 1,5  promila alkoholu. Trafili oni do policyjnej celi. Policjanci ustalili i dotarli do właścicieli aut. 

Wartość powstałych uszkodzeń pokrzywdzeni oszacowali na około 2 tysiące złotych. Okazało się, że mężczyźni tego wieczoru dokonali więcej zniszczeń. 

Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że minionej nocy w jednym z marketów na terenie miasta ukradli markowy alkohol na ponad 700 złotych. Wspólnie wypili sporą jego ilość i poszli w kierunku Osiedla Jaworowe. Po drodze uszkodzili cztery zaparkowane pod blokiem samochody. 

Następnie wyjęli żeliwną kratkę ze studzienki ściekowej i rzucili nią w  drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku. 

Zniszczyli również stojący tam rower. Wandale mijając kościół weszli na jego plac i wybili szyby w drzwiach wejściowych i gablocie. 

24 i 29-latek jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Dokonane  przestępstwa zostały zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. 

Zagrożone jest to karą do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu wyższy wymiar kary. Obydwaj mężczyźni wcześniej wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem. 

3 komentarze:

  1. 5lat dla takich wandali to mało,niech też naprawią wszystkie szkody jakie dokonali.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przez pięć lat sprzątać ulice z napisem na plecach jestem "jestem wandalem".

    OdpowiedzUsuń
  3. Czemu nie przywrócono w tym chorym kraju kary śmierci, powiesić i kropka.

    OdpowiedzUsuń