poniedziałek, 20 marca 2023

Policjanci z wizytą u przedszkolaków w Amisiowej Krainie

„Czym skorupka za młodu…” – edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa z pewnością zaowocuje w przyszłości, dlatego sieradzcy policjanci sukcesywnie spotykają się z najmłodszymi. Przekazują im wiele cennych rad jak być bezpiecznym i opowiadają dzieciom o swojej pracy. Ostatnio odwiedziły przedszkolaków z Amisiowej Krainy.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w sieradzkiej komendzie spotykają się z dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem. 

Mundurowi uczą najmłodszych bezpiecznych zachowań i dobrych nawyków. Ostatnio policjantki odwiedziły dzieci z Przedszkola Amisiowa Kraina. 

Policjantki przypomniały dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, uświadamiały jak ważne jest noszenie odblasków. Uczyły  dzieci jak bezpiecznie zachować się podczas zabaw w domu, na podwórku, jak zachowywać się kiedy zaczepia nas obca osoba albo widzimy obcego psa. 

Policjantki podzieliły się również z dziećmi „ciekawostkami” ze  swojej pracy co wzbudziło szczególne zainteresowanie najmłodszych. 

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a w nagrodę każdy z nich otrzymał element odblaskowy. Wiele radości mieli najmłodsi, kiedy mogli zasiąść za kierownicą radiowozu. Źródło KPP Sieradz. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz