niedziela, 19 marca 2023

Szkatuła Krasnala 2023 WSZYSTKIE PRZEDSZKOLA

W niedzielę 19 marca scena Teatru Miejskiego w Sieradzu zapełniła się małymi artystami z sieradzkich przedszkoli, które brały udział w tegorocznej "Szkatule Krasnala".

Tegoroczna "Szkatuła Krasnala" podzielona była na dwie grupy, pierwsza z nich to programy artystyczne. W tej kategorii na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli numer 4 z programem „Co nam w duszy gra”, przedszkole numer 1 z programem | Od Sieradza do Krakowa, i przedszkole numer 5 z programem „Spotkanie bajek”. 

Kolejna kategoria były spektakle teatralne, w tej kategorii wystąpiły trzy przedszkola, przedszkole numer 3 z przedstawieniem „Czerwony kapturek”, przedszkole numer 15 z przedstawieniem „Wiosna w wiosce Smerfów”, i przedszkole numer 6 ze sztuką Brzydkie kaczątko

Wszystkie występy młodych artystów oceniane było przez dorosłe jury, którego przewodnicząca była Edyta Kulda, z którą rozmawiam jeszcze przed "Szkatułą Krasnala", kliknij, aby wysłuchać MP3.

W jury zasiadła również Małgorzata Jurkowska, która wiele lat temu była jedną z pomysłodawczyń tego przeglądu. Po przeglądzie poprosiłem Małgorzatę Jurkowską o to, aby powiedziała, jak się zmieniała Szkatuła przez te wszystkie lata, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Na zakończenie poprosiłem przewodniczącą jury, aby powiedziała czy ciężko było wybrać tych najlepszych, kliknij, aby wysłuchać MP3.

W kategorii programy artystyczne pierwsze miejsce zajęło przedszkole numer 4 „Słoneczne Przedszkole” z programem artystycznym pt. „Co nam w duszy gra”. 

Pierwsze miejsce w spektaklach teatralnych zajęło przedszkole numer 6 im. Jasia i Małgosi ze sztuką „Brzydkie Kaczątko”. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze wszystkich występów małych artystów.3 komentarze:

  1. SZACUNEK DLA REDAKCJI ZA TO ŻE BYLIŚCIE NA WYSTĘPACH WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW

    OdpowiedzUsuń
  2. super robota Sieradztomy

    OdpowiedzUsuń
  3. pełna profeska

    OdpowiedzUsuń