sobota, 11 marca 2023

Wystawa plakatu Krzysztofa Guzka

Twórczość Krzysztofa Guzka w zakresie plakatu wpisuje się w charakterystyczny dla łódzkiej szkoły typogeometryczny nurt projektowania. Zaprezentowane na wystawie prace były dotychczas pokazywane i wyróżniane na prestiżowych wystawach międzynarodowych (między innymi: Peru Design Biennial 2021, 2023, Madrid Gráfica 2022, Poster Triennial Trnava 2022, Cyprus Poster Triennial 2022, 2019, PosterFest Budapest 2022, Biennale Plakatu Polskiego 2021, 2019, Bienal del Cartel Bolivia 2021, Taiwan International Graphic Design 2021, Poster Quadrennial Bardejov 2021, BI. International Poster Art Biennale in South Korea 2021, Shenzhen International Poster Festival 2021, Lahti International Poster Triennial 2017) jednak po raz pierwszy zostaną zestawione razem dla szerokiego grona odbiorców prezentując dorobek projektowy Krzysztofa Guzka w zakresie plakatu z lat 2015–2023. 

(Źródło BWA Sieradz)Grafik, wykładowca akademicki, urodzony w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. W 2014 roku uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Politechnice Łódzkiej, a w 2020 roku otrzymał z wyróżnieniem stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Kreatywnego Kodowania. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, animacją i grafiką generatywną.

Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m. in. w Finlandii, Chinach, Peru, Hiszpanii, Boliwii, Tajwanie, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze). Laureat wyróżnienia jury Taiwan International Graphic Design Award 2021 w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; finalista międzynarodowego konkursu Posterists in the World w Peru w kategorii plakat typograficzny w 2019 r.; laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 r.; laureat nagrody Polskiej Akademii Nauk dla młodych naukowców w kategorii nauki artystyczne w 2021 r.; laureat honorowego wyróżnienia statuetką „Eureka Łódzkie” w kategorii sztuka w 2021 roku, przyznawanego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne.

2 komentarze:

  1. Ooo Pan Konrad był i robił zdjęcia

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie że portal to nie tylko wypadki ale że też staracie się być na kulturalnych wydarzeniach

    OdpowiedzUsuń