czwartek, 13 kwietnia 2023

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Laureatami eliminacji powiatowych zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwaskowie oraz Szkoły Podstawowej w Goszczanowie. Zwycięskie drużyny reprezentować będę powiat sieradzki w finale wojewódzkim. Gratulujemy najlepszym i życzymy dalszych sukcesów!

12 kwietnia 2023 roku miała miejsce  kolejna edycja  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz sieradzki Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej Integracyjnej numer 8 w Sieradzu, zawodnicy mogli skorzystać z sali gimnastycznej szkoły. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, tj. z roczników 2007 – 2009 oraz 2010 – 2012.W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą 10 trzyosobowych drużyn w pierwszej kategorii wiekowej oraz 9 drużyn reprezentujących druga kategorię wiekową.

Zawodnicy zmierzyli się z testem wiedzy sprawdzającym znajomość przepisów ruchu drogowego. Natomiast druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem toru przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy oraz przedstawiciele sieradzkiego oddziału WORD. Po kilkugodzinnej zaciętej rywalizacji jury wyłoniło zwycięzców. Najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych okazali się:

W przedziale wiekowym 10-12 rok życia, laureatami okazali się

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kwaskowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w  Barczewie

W przedziale wiekowym 13 - 15 lat na podium stanęły trzy drużyny z następujących szkół:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kwaskowie

II miejsce – Zespół Szkół w Waszkowskiem

III miejsce - Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 8 w Sieradzu

Głównym celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu i przypominanie o tym, że dla każdego jest miejsce na drodze.

Zwycięscy otrzymali puchary ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji. Zwycięskie drużyna będzie reprezentować powiat sieradzki na turnieju wojewódzkim. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Źródło KPP Sieradz.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz