czwartek, 13 kwietnia 2023

„Z jajem w roli głównej” we Wróblewie

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie zorganizowała kolejną edycję gminnego Konkursu "Pisanka wielkanocna", który dziś został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, rozbudzanie kreatywności uczestników, upowszechnianie i pielęgnowanie tradycji związanych z Wielkanocą oraz integracja lokalnej społeczności z Biblioteką. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu pisanki wielkanocnej w formie przestrzennej, dowolną techniką.

(Źródło Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie)

Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał z tak dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wróblew. Jest w tym ogromna zasługa dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy potrafili zmobilizować i zachęcić swoich uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Otrzymaliśmy prace ze Szkoły Podstawowej we Wróblewie,  Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie. Dziękujemy również rodzicom, którzy indywidualnie przynosili prace swoich pociech do naszej Biblioteki.

Do konkursu zgłoszono 84 prace, które były oceniane w 2 kategoriach wiekowych. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki i nierzadko zaskakiwał oryginalnymi pomysłami i kreatywnością. Jurorami w konkursie byli: Pani Klaudia Pawlak – redaktor Naszego Radia, Pan Cezary Zbrojewski – artysta, plastyk oraz Pani Karolina Antczak z sieradzkiego muzeum. Wszyscy członkowie komisji konkursowej zgodnie stwierdzili, że wytypowanie laureatów było niezwykle trudne ze względu na wyrównany poziom oraz dużą ilość prac, zgłoszonych do konkursu. W związku z tym jury, oprócz wytypowania miejsc w 2 grupach wiekowych, postanowiło dodatkowo wyróżnić najciekawsze prace w każdej z kategorii. Została również przyznana nagroda czytelników.

Gościem specjalnym podczas uroczystego podsumowania konkursu był Pan Dominik Wróblewski, szef kuchni oraz właściciel Hotelu Wróblewscy. Przeprowadził  pokaz kulinarny „Z jajem w roli głównej”, a do wspólnego gotowania zaprosił laureatów konkursu oraz uczestników dzisiejszego spotkania. Była to super zabawa i bardzo inspirująca kulinarna przygoda.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz