piątek, 14 kwietnia 2023

Przestępca trafił tam gdzie jego miejsce czyli za kratki !!!

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej dotkliwie pobił swojego 49-letniego znajomego, a następnie ukradł mu kilkaset złotych. Policjanci odzyskali skradzioną gotówkę. Podejrzany usłyszał prokuratorski zarzut rozboju, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzja sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Kilka godzin po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzewanego o dokonanie rozboju. Zgłoszenie o tym przestępstwie sieradzka policja otrzymała 7 kwietnia 2023 roku.  

Do komendy zgłosił się 49-letni sieradzanin, który zeznał, że dwa dni wcześniej został pobity i okradziony przez swojego znajomego. Jak oświadczył wspólnie spożywali alkohol w jego mieszkaniu. W trakcie libacji doszło między nimi do nieporozumień dotyczących nieuregulowanych zobowiązań pieniężnych. W pewnym momencie 47-latek zaatakował swojego kompana „od kieliszka”. 

Uderzał i kopał go po całym ciele powodując u niego poważne obrażenia. Następnie z kieszeni spodni ukradł mu ponad 700 złotych. Agresor opuścił  mieszkanie i taksówką pojechał do swojego domu. 

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą natychmiast zajęli się sieradzcy śledczy i kryminalni. Pod nadzorem prokuratora policjanci zbierali dowody,  aby ustalić faktyczny przebieg zdarzenia. 

Kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego o rozbój 47-latka. Pod wskazanym adresem zastali typowanego mężczyznę, który był pod znacznym działaniem alkoholu. 

W rozmowie z policjantami potwierdził, że wspólnie ze znajomym spożywał alkohol w jego mieszkaniu, gdzie później doszło między nimi  kłótni i rękoczynów. Nie potrafił jednak podać szczegółów zdarzenia. 

W wyniku przeszukania odzieży 47-latka policjanci znaleźli kilkaset złotych. Mężczyzna wyjaśnił, że pieniądze te wziął na poczet niespłaconego mu przez kolegę długu. 

47-latek został zatrzymany i trafi do policyjnej celi. Usłyszał on prokuratorski zarzut rozboju, który zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego  Sieradzu, decyzją sądu najbliższe 2 miesiące 47-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Źródło KPP Sieradz.

5 komentarzy:

 1. Dodajmy, że Pan który został rzekomo dotkliwie pobity sam jest notowany, jest byłym więźniem, znęca się nad własną matką i w przeszłości nad rodziną. Pobicia nie chwalę, ale Pan poszkodowany to alkoholik, były recydywista, kat własnej matki i jest byl pod nadzorem kuratora Sądowego. Każde libacje z patologią się tak kończą. Pan poszkodowany jest winny tak samo jak ukarany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Notowanie i to czy jest byłym więźniem czy nie nie mają nic do rzeczy. Jeśli znęca się na własną matka to dlaczego nadal z nią mieszka ? Jakieś niedopatrzenia? Gdzie pozostali członkowie tej rodziny którzy mogliby pomóc rzekomo katowanej matce? To że poszkodowany jest alkoholikiem wyłącznie jego sprawa nikt mu do gardla nie leję, picie alkoholu nie daje nikomu prawa do bicia drugiego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nie zmienia faktu, że obydwoje są patologią. Nie są przystosowani do życia w społeczeństwie. I teraz trzeba będzie utrzymywać dwie gęby za pieniądze podatników.

   Usuń
 3. To on miał czelność iść jeszcze na policję?. Oczywiście pili razem, i to zawsze Pan niby poszkodowany okradał i bił tego co ma spędzić tyle lat w więzieniu. Za co?. Siostry bardzo dobrze znają całą sytuację, kto kogo okradał!. Pan "niby" poszkodowany to dobry gagatek, ile lat spędził w więzieniu? Każdy,kto go zna,wie,co to za element spoleczny.Pan, który został oskarżony o kradzież swoich ciężko zapracowanych pieniędzy, oczywiście ma problemy z alkoholem, próbował różnych odwyków, niestety bezskutecznie. Jeżeli Pan X, oskarżony o pobicie, pójdzie siedzieć, za tego elementa,to nie wierzę w żadną sprawiedliwość na tym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan pokrzywdzony jest moim .......Jest patologią, diabłem wcielonym. Jest złodziejem z zawodu. Okradł mnie nie raz. Znęca się nad chorą matką. Miał niebieską kartę oraz zakaz zbliżania. Mieszka z matką pod jednym dachem. Jest alkoholikiem, który nie podejmuje żadnego leczenia..Nie dostał pewnie niewinnie od oskarżonego .Pan oskarżony nie raz został okradziony przez pokrzywdzonego.Zatrzymany pracował uczciwie na rodzinę. A alkohol jest dla ludzi.

  OdpowiedzUsuń