czwartek, 27 kwietnia 2023

Potrącenie na przejściu 15 i 16 latki: AKTUALIZACJA

W czwartek 27 kwietnia około godziny 15 sieradzkie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o potrąceniu dwóch pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dwóch pieszych doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Krakowskie Przedmieście w okolicach ogródków działkowych. 

Do potrąconych 15 i 16 latki przyjechali ratownicy medyczni. Na szczęście po przebadaniu ich stanu zdrowia okazało się, iż nie doznały poważnych obrażeń ciała. 

Jak poinformowała nas rzecznik prasowa sieradzkiej policji, sprawcą zdarzenia okazał się 42-letni mieszkaniec Sieradza, który został przez policjantów ukarany 2500 zł mandatem i 15 punktami karnymi. 

Foto do materiału Czytelnik i KPP Sieradz.


3 komentarze:

 1. Tak będzie się działo gdy pierwszeństwo będzie miał pieszy. Kiedyś było wpajane ze pieszy się zatrzymuje i patrzy w lewo prawo i jeszcze raz w lewo A teraz patrzy w telefon i on ma pierwszeństwo a samochód nie zatrzyma się w miejscu. Przepisy te są stworzone po to by więcej ludzi zginęło chyba

  OdpowiedzUsuń
 2. mam takie samo zdanie , sluchawki na uszach i smartfon w ręce , wchodzą na przejście nie patrząc czy nie nadjeżdża samochód . Swięte krowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety zgadzam się, w wiadomościach powiedzieli, że mam pierwszeństwo, to nie myślę tylko idę pod koła, a ty kierowco się martw.
  Albo nocą wejdę przed maskę z cienia na przejście, co z tego, że na drodze pasy oświetlone, jak nie widać czy ktoś na poboczu lub chodniku jest.

  OdpowiedzUsuń