sobota, 1 kwietnia 2023

XIII Tradycyjne Stoły Wielkanocne

Za nami już XIII Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych. Pokaz odbywał się jak zwykle w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu. 


Imprezę otworzyli oficjalnie gospodarze dzisiejszego wydarzenia starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz jego zastępca Kazimiera Gotkowicz. W śród zaproszonych gości byli także włodarze gmin, które dziś wystawiały wielkanocne stoły oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Krótką przemowę odnośnie świąt wielkanocnych wygłosił także ojciec Sławomir Zaporowski, Gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie. Przez cały czas trwania wystawy do starostwa przybywały tłumy sieradzan by podziwiać a także kupować wielkanocne specjały, a było tego naprawdę sporo: żurki, kiełbasy, szynki, mazurki, babki piaskowe, chleby oraz stroiki wielkanocne. Przez cały czas trwania tego spotkania odwiedzającym czas umilały swoim śpiewem w swojskich klimatach zespoły: Kumpele Wróbele, Akord, Paka Klonowiaka oraz Marjanki. Naszej redakcji udało się dziś porozmawiać o Wielkanocy z posłem na sejm Pawłem Bejdą (mp3), starostą sieradzkim Mariuszem Bądziorem (mp3) oraz wójtem gminy Wróblew Tomaszem Woźniakiem (mp3). Impreza zakończyła się koło godziny 14:00. Do zobaczenia za rok.

(Zdjęcia Piotr Andrzejak i Zbigniew Dymiński)2 komentarze:

  1. A ja chciałam "szczególnie " podziękować Panu który zajmował się obsługą sprzętu nagłaśniającego. Jego niewiarygodne poczucie nieomylności i "wspaniały " słuch zza kulis spowodowały że muzyka dosłownie "uderzala" w bębenek powodując nieustanne umca umca w głowie, natomiast większość wokalistów doskonaliła się w sztuce pantomimy.
    Jeszcze raz moje i nie tylko moje gratulacje za fachową obsługę.
    Pozdrawiam
    Ewa

    OdpowiedzUsuń