wtorek, 9 maja 2023

Dni Sieradza - cały miesiąc zabawy

"- Przyzwyczailiśmy się, że Dni Sieradza to dwa-trzy dni zabawy. W tym roku chcielibyśmy zaproponować sieradzanom rozwiązanie, w którym okazja do zabawy będzie przez cały czerwiec" - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.


(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

- W ubiegłym roku z powodów finansowych zrezygnowaliśmy z Open Hair Festival, ale w zamian zaproponowaliśmy mieszkańcom miasta i regionu kilkadziesiąt koncertów, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które trwały przez całe lato. To się sprawdziło i w tym roku chcemy wprowadzić podobną formułę plus oczywiście, jako główne wydarzenie organizujemy OHF - kontynuuje prezydent.

Dni Sieradza 2023 przyjmą więc nieco inną formułę. - Budżet Miasta nie pozwala na organizację dwóch dużych wydarzeń ale podobnie, jak w ubiegłym roku, sieradzanie w sezonie będą mogli wybierać wśród wielu mniejszych imprez organizowanych niemal co tydzień, a same Dni Sieradza potrwają cały miesiąc - mówi kierownik referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza Michał Sitarek.

Świętowanie zaczynamy już 28 maja Sieradzkimi Wrotami Czasu, które tradycyjnie odbędą się na wzgórzu zamkowym. W tym roku czeka nas jeszcze więcej historycznych atrakcji. Dzień później odbędzie się uroczyste nabożeństwo poświęcone patronce miasta czyli św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św. zaplanowana jest w kościele przy ul. Krakowskiej Przedmieście, której św. Urszula Ledóchowska również jest patronką.

1 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się XXXV Letnie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków. 3 czerwca, wraz z siostrami Urszulankami zapraszamy na plac przed klasztorem na Jarmark Urszulański.

Pozostała część czerwca upłynie pod znakiem koncertów, wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Z całą pewnością uwagę sieradzan i nie tylko, przyciągnie koncert Dawida Kwiatkowskiego 23 czerwca oraz pasjonujący finisz blisko 200 kolarzy na mecie III etapu Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, która 29 czerwca będzie ulokowana na placu Wojewódzkim.

Organizatorami wydarzeń jest Urząd Miasta Sieradza, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a także organizacje pozarządowe przy wsparciu środków Miasta Sieradza.

Co będzie działo się w czerwcu?


1.06. Igrzyska Przedszkolaków

3.06. Technologiczny Dzień Dziecka

3.06 Jarmark Urszulański

3-4.06 Mistrzostwa Województwa w Tenisie Amatorów

9.06 koncert w CiK

10.06  Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza dla Dzieci i Młodzieży

10 - 11.06  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISOWY „SIERADZ CUP”

10.06 koncert na Rynku

11.06 Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej

16.06 spektakl Teatru Jaracza

17.06 II Marsz Tropem Sieradzkich Mostów

17.06   Turniej Tenisowy dla dzieci i młodzieży połączony z piknikiem rodzinnym i meczem tenisowym kobiet Sieradz vs. Widawa

18.06  Ogólnopolski Turniej piłki Nożnej „Balcerzak Cup”

23.06 warsztaty w Centrum Informacji Kulturalnej

23.06 koncert Dawid Kwiatkowski

24.06  Początek sezonu letniego, uruchomienie obiektów sezonowych: Basenów przy ul. Portowej, Kąpieliska strzeżonego nad rzeką Wartą, Parku linowego ze ścianką wspinaczkową

25.06 koncert na Rynku

25.06  Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

29.06 meta III etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

1 komentarz:

  1. Czyli jak zrobić żeby było coś żeby ludzie nie mówili że nie ma nic jednocześnie nie robiąc zbyt wiele. słabo.

    OdpowiedzUsuń