środa, 31 maja 2023

Dzień Dziecka w Kinie Teatr

Dzień dziecka w Kinie Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury

1 czerwca 2023 odbędą się seanse filmowe dla dzieci dopołudniowe i popołudniowe.

SEANSE DOPOŁUDNIOWE - bilety w cenie 13 zł

9:00 - „Najlepsze urodziny Królika Karola”

11:00 - „Lato, kiedy nauczyłam się latać”

SEANSE POPOŁUDNIOWE - bilety w cenie: ulgowy  16 zł, normalny 18 zł

16:00 - „Najlepsze urodziny Królika Karola”

18:00 - „Lato, kiedy nauczyłam się latać”


"Najlepsze urodziny Królika Karola”

 Tytuł oryginału: Best Birthday Ever

Kategoria wiekowa: 4+

Reżyseria: Michael Ekblad

Kraj i rok produkcji: Niemcy, Niderlandy, Szwecja 2021

Czas trwania: 75 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 9 czerwca

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Ch2AfgLqt44Odnośnik otworzy się w nowym oknie

Materiały dydaktyczne do filmu "Najlepsze urodziny Królika Karola": https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/yzXo76N0YeDtx0v

Sto lat Karol! Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę! Spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner to idealna okazja do wspólnego świętowania!

 

„Lato, kiedy nauczyłam się latać”

Tytuł oryginału: Leto kada sam naučila da letim

Kategoria wiekowa: 9+

Reżyseria: Radivoje Andrić

Kraj i rok produkcji: Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022

Czas trwania: 85 min

Wersja językowa: dubbing

Opis filmu (festiwalowy)

Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi. Babcia zabiera ją do Chorwacji – mieszka tam jej siostra, której bardzo długo nie widziała. Czy te wakacje da się jeszcze uratować?

Pierwszy pocałunek, znalezienie przyjaciół i zrobienie czegoś, co będzie można wspominać przez wiele lat – Sofija ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Pobyt na wyspie Hvar z początku nie zapowiada się jednak jak przygoda. Ostatecznie babcia wpycha w nią kanapki i smaruje kremem do opalania, robiąc wstyd przed innymi. Na domiar złego trudno tu o dostęp do Internetu! 12-latka na długo nie zapomni jednak tych wakacji z innego powodu. Gdy dowie się o istnieniu niewidzianego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, Sofija zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej. To pełna humoru, międzypokoleniowa historia skąpana w chorwackim słońcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz