wtorek, 23 maja 2023

"Dziewiątka" w Rumunii

Za uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Sieradzu ostatnia już mobilność projektu Erasmus+ "S.O.S. (Strengthen Online Security) for Students", która tym razem odbyła się w miejscowości Gałacz w Rumunii.

Gospodarze przywitali szkoły z Hiszpanii, Finlandii, Portugalii, Polski i Chorwacji chlebem i solą, a także pięknymi występami nawiązującymi tematycznie do każdego z krajów partnerskich. 

Podczas tygodniowego pobytu podsumowano projekt: uczniowie opracowali broszurę oraz słownik dotyczący bezpieczeństwa w sieci, wzięli udział w wykładzie na temat działań podejmowanych przez UE w dziedzinie cyberbezpieczeństwa zorganizowanym przez uniwersytet w Gałaczu, a także zaśpiewali wspólnie hymn projektu- piosenkę "The S.O.S.

Song". Oprócz warsztatów czekało na nich mnóstwo innych atrakcji: wycieczka łodzią po niezwykle urokliwej delcie Dunaju w rejonie Murighiol, wizyta w ogrodzie botanicznym, w ratuszu i Muzeum Historii Gałacza. 

Wyjazd zwieńczyła wycieczka do Bukaresztu, a także uroczysta kolacja pożegnalna, która przerodziła się w niezapomnianą imprezę taneczną.

Źródło: Sp 9 Sieradz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.