wtorek, 23 maja 2023

Milion na Dworek Modrzewiowy. Zgłoś swój pomysł

W lutym 2023 roku Fundacja Most the Most ogłosiła I Konkurs „Nasz Zabytek” w województwie łódzkim. Mieszkańcy tego regionu mieli możliwość zgłaszania zabytków, którym pragnęliby nadać nowe życie. Społeczność Sieradza intensywnie zaangażowała się w konkurs. Dzięki temu, w połączeniu z chęcią do współpracy Miasta Sieradz, w I Konkursie Nasz Zabytek w województwie łódzkim zwyciężył: Dworek modrzewiowy w Sieradzu.Teraz czas na pomysł - mówią przedstawiciele Fundacji.

- Konkurencja nie była byle jaka, bo do Fundacji zgłoszono liczne łódzkie kamienice, pałac Cheiblera w Łodzi, pałac w Ozorkowie, zamek w Łęczycy i wiele innych zabytków. Nasz Dworek Modrzewiowy oczarował jury konkursu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wspólne działanie Urzędu Miasta i mieszkańców Sieradza. Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w akcję. Milion złotych przyznane przez Fundację Most the Most, to początek zmian, które obejmą nie tylko sam dworek, ale również także park Staromiejski, amfiteatr i okolice rzeki - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 

Teraz nadszedł czas, żebyście wspólnie z sąsiadami, bliskimi, przyjaciółmi wymyślili funkcje, które ten zabytkowy obiekt będzie pełnić po przeprowadzeniu w nim prac modernizacyjnych. Teraz macie wpływ na to, jak jeszcze ten zabytek będzie Wam służyć przez następne lata.

Od 22 maja do 12 czerwca 2023 r. zgłoś pomysł w jaki sposób chcesz użytkować zabytek. Pomysł będzie można zgłosić tutaj przez elektroniczny formularz lub przez telefon (+48 517 884 088 lub 22 47 55 111).

Zaangażuj się, to tylko kilka prostych kroków!
1.
Wymyśl jak nadać zwycięskiemu zabytkowi nowe życie*
2.
Wypełnij i wyślij zgłoszenie.
3.
Zachęć bliskich, sąsiadów, żeby również przesłali nam swoje pomysły.

Już wkrótce zorganizujemy też spotkanie z mieszkańcami Sieradza, na którym będzie można przedstawić swoje pomysły.

*Przygotowaliśmy kilka punktów, które pomogą Ci wypełnić zgłoszenie. Zastanów się jak realizacja Twojego pomysłu będzie służyć mieszkańcom? Czy uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością? Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku? W jaki sposób przeznaczenie budynku może integrować lokalną społeczność i wspierać międzypokoleniową współpracę? Źródło UM Sieradz.

zgłoś pomysł!

 

1 komentarz:

  1. Byłam tam parę razy.Bardzo urokliwe miejsce z miłą obsługa.

    OdpowiedzUsuń