niedziela, 28 maja 2023

XIII Noc Poezji i Muzyki dzień drugi

Sobota 27 maja to drugi dzień XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Noc Poezji i Muzyki, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festiwalu.

Forma czy treść, co było pierwsze?, to temat panelu dyskusyjnego z udziałem Wojciecha Kassa, Marka Zagańczyka, Zbigniewa Fałtynowicza i Jacka Frąckiewicza, w którym uczestniczyły osoby, które przybyła na tegoroczny Festiwal Noc Poezji i Muzyki. W dyskusji wzięli również udział uczestnicy spotkania. 

Kolejnym etapem sobotniego dnia festiwalu było zwiedzanie Sieradza z przewodnikiem Wiesławą Sujecką, która zapoznała uczestników festiwalu z historią Sieradza i z bardzo znanymi sieradzanami takimi jak Antoni Cierplikowski czy Ary Sternfeld, uczestnicy mogli obejrzeć również przepiękny klasztor, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Na sieradzkim Rynku organizatorzy przygotowali Poetycki Rynek, w którym zaprezentowali się uczestnicy i goście tegorocznego festiwalu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Organizatorzy wspólnie ze starostą sieradzkim Mariuszem Bądziorem wręczyli nagrody laureatom tegorocznego Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego, w tym roku puchar zdobyła Artela Cłapa, tu link do wiersza, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Tuż po ogłoszeniu wyników rozmawiałem ze zwycięzcą tegorocznego Turnieju Jednego Wiersza, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Wyróżnienie za swój wiersz odebrała Wioleta Łodyga za wiersz „A srał go pies”. 

Na zakończenie sobotniego dnia festiwalowego odbył się recital znanego i lubianego w Sieradzu Kuby Michalskiego. Tu można przeczytać i obejrzeć pierwszy dzień festiwalu.
1 komentarz:

  1. Tyle redakcji w Sieradzu a tylko jedna redakcja tradycyjnie zrobiła relacja z całego wydarzenia nie czekając na gotowce od organizatorów. No tak na kulturze się nie zarabia to po co pokazywać, to po co redakcje biorą patronaty medialne ?. Dzięki Panie Piotrze za materiały wydarzenia

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.